03.09.2014 - "KODEKS PRZEDSZKOLAKA" - Tego dnia dzieci z grupy "Muchomory" poznały zasady dotyczące zgodnego współżycia w grupie. Powstał "Kodeks Przedszkolaka" oraz plakat z odbiciem dłoni dzieci jako zgoda na przestrzeganie ustalonych zasad.
GALERIA

19.11.2014 - "WIZYTA PANI POLICJANTKI" - Naszą grupę odwiedziła pani policjantka Anna Starzyńska. „Muchomorki” zaprosiły również dzieci z grupy „Jeżyki” oraz „Wiewiórki”, aby wspólnie wysłuchać wykładu w wykonaniu pani policjantki. Dzieci przypomniały sobie znane już wiadomości oraz dowiedziały się wielu nowych ciekawych informacji. Dziękujemy pani Ani za wizytę!
GALERIA

19.09.2014 - "POZNAJĘ ZASADY RUCHU DROGOWEGO" - Dzieci podczas spaceru zapoznały się z podstawowymi zasadami pieszego w ruchu drogowym. "Muchomorki" przećwiczyły przechodzenie na zielonym świetle oraz chodzenie "w parach".
GALERIA

23.09.2014 - "OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA" - 20 września każdego roku Polska obchodzi Dzień Przedszkolaka. Nasze przedszkole uczciło ten dzień 23 września podczas wspólnych zabaw na nowej sali gimnastycznej.
GALERIA

24.09.2014 - "LAS JESIENIĄ" - Tego dnia "Muchomorki" wybrały się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Dzieci obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie, zbierały liście i kasztany do kącika przyrody.
GALERIA

25.09.2014 - "ZAŁOŻENIE HODOWLI ROŚLIN" - "Muchomorki" z pomocą nauczycielki założyły hodowlę fasoli i cebuli. Dzieci codziennie będą obserwować zmiany zachodzące w czasie wzrostu roślin.
GALERIA

26.09.2014 - "EUROPEJSKI DZIEŃ PTAKÓW" - Tego dnia swoje święto obchodzą wszystkie ptaszki. Muchomory wykonały piękne prace plastyczne oraz dowiedziały się wielu ciekawostek dotyczących różnych gatunków ptaków.
GALERIA

30.09.2014 - "MUCHOMORKI I INNE STWORKI" - Dzieci wykonały z pomocą pani stworki z użyciem wykałaczek, liści, kasztanów, zakrętek oraz z przyniesionych z domu warzyw.
GALERIA

03.10.2014 - "ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU" - Wszyscy wiemy, że śmiech to zdrowie. Muchomorki 3 października obchodziły dzień uśmiechu. Dzieci wykonały piękne prace, wszyscy byli w radosnych nastrojach. Obiecaliśmy sobie, że postaramy się być w tak optymistycznych humorach każdego dnia.
GALERIA

10.2014 - "JESIENNE INSPIRACJE" - Jesień to piękny czas, kiedy w naszych głowach rodzi się wiele ciekawych pomysłów.
GALERIA

06.10.2014 - "ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT" - 4 październik to święto wszystkich zwierząt, Muchomorki o tym pamiętają i wszystkie zwierzęta kochają!!!

10.10.2014 - "JESIENNE ZAPASY" - Przygotowanie kompotu z jabłek - ustawienie w kąciku przyrody.
GALERIA

13.10.2014 - "JESIEŃ NA DZIAŁCE" - Tego dnia dzieci wzbogaciły słownik o nazwy warzyw i owoców. Muchomorki wykonały "Owocowe rurki" oraz lepiły warzywa z plasteliny.
GALERIA

27.10.2014 - "MÓJ INSTRUMENT" - Każde dziecko wykonało z pomocą nauczyciela swój własny instrument - grzechotkę. Do tego celu wykorzystano opakowania po twarożku, surowy makaron, groch, kaszę oraz kolorowy papier samoprzylepny.
GALERIA

13.11.2014 - "11 LISTOPADA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI" - Muchomorki wzięły udział w apelu z okazji Święta Niepodległości. Każde dziecko wykonało z papieru flagę Polski. Poznaliśmy również piękny wiersz Czesława Janczarskiego "Barwy Ojczyste"
Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze biel jest i czerwień.
Czerwień to miłość, biel - serce czyste,
Piękne są nasze barwy ojczyste.
GALERIA

17.11.2014 - "BIBLIOTEKA" - W ten piękny jesienny dzień wybraliśmy się do Miejskiej Biblioteki Publicznej - filia nr 6. Dzieci zapoznały się z księgozbiorem dla nich, oglądały wybrane książeczki oraz wzięły udział w wielu zabawach zorganizowanych przez Panią Bibliotekarkę.
GALERIA

18.11.2014 - „BEZPIECZNIE W DOMU I W PRZEDSZKOLU" - W dniach 18,19,20 listopada „Muchomorki” omawiały temat „BEZPIECZNIE W DOMU I W PRZEDSZKOLU”. Dzieci rozwijały umiejętności właściwego posługiwania się przedmiotami codziennego użytku oraz przewidywania konsekwencji własnych zachowań.
GALERIA

25.11.2014„ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA” – Muchomorki wzięły udział w uroczystym pełnym zabawy spotkaniu wszystkich grup przedszkolnych z okazji święta misia.
GALERIA

26.11.2014„PRÓBY CZAS ZACZĄĆ” - Coraz bliżej święta ! Coraz bliżej do naszego występu „Jasełka”. Zaczynamy naukę wierszyków i piosenek na nasz piękny występ, który odbędzie się 16 grudnia o godz.10:00.
GALERIA

27.11.2014„BEZPIECZNIE ZE ZWIERZĘTAMI I ROŚLINAMI” – Tego dnia dzieci omawiały ważny temat dotyczący bezpieczeństwa w kontakcie ze zwierzętami i roślinami. Dzieci przypomniały sobie również pozycję „żółwia” – o której powinny pamiętać w razie ataku psa.
GALERIA

28.11.2014„ANDRZEJKI” – Muchomorki wzięły udział w wielu andrzejkowych zabawach oraz z pomocą pani lały wosk i odgadywały co przedstawiają powstałe wróżby.
GALERIA

01.12.2014 – „OZDOBY CHOINKOWE Z MASY SOLNEJ” - Gościem w naszej grupie była Pani ANNA STROMIDŁO – mama Lilianny, która pomagała nam wykonać świąteczne ozdoby z masy solnej. Pani Ania inspirowała nas swoimi wspaniałymi pomysłami – DZIĘKUJEMY ZA POMOC!
GALERIA

02.12.2014 – „ZIELONY GOŚĆ” - 2 grudnia w naszej sali „Muchomorów” pojawił się zielony gość – świąteczna choinka. Dzieci bardzo chętnie oglądały świecidełka służące do ozdabiania choinki i przy melodiach pastorałek ozdabiały nasze świąteczne drzewko.
GALERIA

04.12.2014 – „BARBÓRKA” – Tego dnia dzieci omawiały pracę górnika w kopalni, zwracaliśmy uwagę na ich ubiór, narzędzia i maszyny potrzebne do pracy. Dzieci wykonały również pracę plastyczną wykorzystując węgiel drzewny.
GALERIA

05.12.2014 – „GÓRA GROSZA” – „Muchomorki” aktywnie wzięły udział w Ogólnopolskiej Akcji „Góra Grosza”. Dziękujemy wszystkim Rodzicom i Dzieciom za pomoc w zbieraniu grosików!
GALERIA

08.12.2014 – „MIKOŁAJ SPEŁNIA MARZENIA” - Święty Mikołaj odwiedził nasze przedszkole nie zapominając o naszej grupie.
GALERIA

Grudzień 2014 – „ZIMOWE INSPIRACJE”
GALERIA

16.12.2014 „JASEŁKA” – Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy przybyli na przedstawienie w wykonaniu dzieci z grupy „Muchomorki”. Był to pierwszy występ artystyczny dzieci 4-letnich z tej grupy, tym bardziej dumni jesteśmy z naszego wystąpienia.

22.01.2015 - Stowarzyszenie "DOGonić Radość" - Muchomorki miały przyjemność wziąć udział w spotkaniu z Panią Magdaleną Dach, która zajmuje się kynoterapią. Razem z grupą "Krasnali" dzieci obejrzały pokaz umiejętności piesków, omówiły z panią sposoby opiekowania się nimi. Wszyscy przypomnieli sobie również "pozycję żółwia". Na koniec dzieci podziękowały wręczając drobny upominek dla pani oraz poczęstunek dla piesków.
GALERIA

23.01.2015 - "DOBRO WRACA" - Styczeń to miesiąc rozpoczynający nasz udział w akcji zbierania karmy/ kocyków/misek/obroży/smyczy dla bezdomnych zwierząt z pilskiego schroniska. Pod hasłem "DOBRO WRACA" Muchomorki rozpoczęły pomaganie przynosząc jedzonko i inne niezbędne rzeczy dla piesków, którym los nie sprzyja. Z góry DZIĘKUJEMY za wielkie serca!
GALERIA

26.01.2015 - "UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA" -Dziękujemy wszystkim gościom za wspaniale spędzony czas!
"Ślicznie gościom się kłaniamy,
Niespodzianki dla Was mamy,
Bijcie brawa cały czas,
Wnuki będą bawić Was.”
GALERIA

30.01.2015 - "CZAS NA BAL KARNAWAŁOWY!" - Muchomorki wzięły udział w wielkim balu przebierańców organizowanym w przedszkolu. Wszyscy świetnie się bawili, również pani Ola przebrana za kurczaka!
GALERIA

02.02.2015 - "BEZPIECZNIE BAWIMY SIĘ NA ŚNIEGU." - Tego dnia "Muchomorki" wspólnie lepiły bałwana na placu przedszkolnym. Nie obyło się bez zabaw bieżnych oraz zabaw badawczych z użyciem śniegu. Pamiętaliśmy podczas zabawy o przestrzeganiu zasad dotyczących bezpieczeństwa.
GALERIA

09.02.2015 - "WYBÓR DYŻURNYCH NA NOWY TYDZIEŃ." - Tak jak w każdy poniedziałek, tak i teraz wybraliśmy dyżurnych, którzy pomagają pani Bogusi w nakrywaniu do stołu. W tym tygodniu dyżurnymi zostali: Flora i Mateusz.
GALERIA

12.02.2015 - "DZIEŃ WYZWOLENIA MIASTA PIŁY." - "Muchomorki wzięły udział w uroczystym apelu zorganizowanym przez grupę "Misie." 14 lutego przypada Dzień Wyzwolenia Miasta Piły z niewoli nazistów. Dzieci wykonały również pracę plastyczną przedstawiającą herb miasta Piły.

"Piękne ogrody, dużo zieleni,
A jeszcze więcej nowych kamienic.
Rzeka się wije w srebrze księżyca,
Śmieje się do niej pomnik Staszica.
Co to być może? Zosieńko miła
- To nasze miasto kochana Piła!"
Ks. Wincenty Zaleski
GALERIA

16.02.2015 - 27.02.2015" - "FERIE ZIMOWE” Wszystkim "Muchomorkom" życzymy pięknych chwil i wielu niezapomnianych wrażeń. Niech te ferie zimowe będą okazją do aktywnego spędzenia czasu z rodziną podczas zimowych zabaw. Nie zapominajcie o zasadach bezpieczeństwa! Do zobaczenia w marcu!