03.09.2014 - "KODEKS PRZEDSZKOLAKA" - Tego dnia dzieci z grupy "Muchomory" poznały zasady dotyczące zgodnego współżycia w grupie. Powstał "Kodeks Przedszkolaka" oraz plakat z odbiciem dłoni dzieci jako zgoda na przestrzeganie ustalonych zasad.
GALERIA

19.11.2014 - "WIZYTA PANI POLICJANTKI" - Naszą grupę odwiedziła pani policjantka Anna Starzyńska. „Muchomorki” zaprosiły również dzieci z grupy „Jeżyki” oraz „Wiewiórki”, aby wspólnie wysłuchać wykładu w wykonaniu pani policjantki. Dzieci przypomniały sobie znane już wiadomości oraz dowiedziały się wielu nowych ciekawych informacji. Dziękujemy pani Ani za wizytę!
GALERIA

19.09.2014 - "POZNAJĘ ZASADY RUCHU DROGOWEGO" - Dzieci podczas spaceru zapoznały się z podstawowymi zasadami pieszego w ruchu drogowym. "Muchomorki" przećwiczyły przechodzenie na zielonym świetle oraz chodzenie "w parach".
GALERIA

23.09.2014 - "OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA" - 20 września każdego roku Polska obchodzi Dzień Przedszkolaka. Nasze przedszkole uczciło ten dzień 23 września podczas wspólnych zabaw na nowej sali gimnastycznej.
GALERIA

24.09.2014 - "LAS JESIENIĄ" - Tego dnia "Muchomorki" wybrały się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Dzieci obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie, zbierały liście i kasztany do kącika przyrody.
GALERIA

25.09.2014 - "ZAŁOŻENIE HODOWLI ROŚLIN" - "Muchomorki" z pomocą nauczycielki założyły hodowlę fasoli i cebuli. Dzieci codziennie będą obserwować zmiany zachodzące w czasie wzrostu roślin.
GALERIA

26.09.2014 - "EUROPEJSKI DZIEŃ PTAKÓW" - Tego dnia swoje święto obchodzą wszystkie ptaszki. Muchomory wykonały piękne prace plastyczne oraz dowiedziały się wielu ciekawostek dotyczących różnych gatunków ptaków.
GALERIA

30.09.2014 - "MUCHOMORKI I INNE STWORKI" - Dzieci wykonały z pomocą pani stworki z użyciem wykałaczek, liści, kasztanów, zakrętek oraz z przyniesionych z domu warzyw.
GALERIA

03.10.2014 - "ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU" - Wszyscy wiemy, że śmiech to zdrowie. Muchomorki 3 października obchodziły dzień uśmiechu. Dzieci wykonały piękne prace, wszyscy byli w radosnych nastrojach. Obiecaliśmy sobie, że postaramy się być w tak optymistycznych humorach każdego dnia.
GALERIA

10.2014 - "JESIENNE INSPIRACJE" - Jesień to piękny czas, kiedy w naszych głowach rodzi się wiele ciekawych pomysłów.
GALERIA

06.10.2014 - "ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT" - 4 październik to święto wszystkich zwierząt, Muchomorki o tym pamiętają i wszystkie zwierzęta kochają!!!

10.10.2014 - "JESIENNE ZAPASY" - Przygotowanie kompotu z jabłek - ustawienie w kąciku przyrody.
GALERIA

13.10.2014 - "JESIEŃ NA DZIAŁCE" - Tego dnia dzieci wzbogaciły słownik o nazwy warzyw i owoców. Muchomorki wykonały "Owocowe rurki" oraz lepiły warzywa z plasteliny.
GALERIA

27.10.2014 - "MÓJ INSTRUMENT" - Każde dziecko wykonało z pomocą nauczyciela swój własny instrument - grzechotkę. Do tego celu wykorzystano opakowania po twarożku, surowy makaron, groch, kaszę oraz kolorowy papier samoprzylepny.
GALERIA

13.11.2014 - "11 LISTOPADA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI" - Muchomorki wzięły udział w apelu z okazji Święta Niepodległości. Każde dziecko wykonało z papieru flagę Polski. Poznaliśmy również piękny wiersz Czesława Janczarskiego "Barwy Ojczyste"
Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze biel jest i czerwień.
Czerwień to miłość, biel - serce czyste,
Piękne są nasze barwy ojczyste.
GALERIA

17.11.2014 - "BIBLIOTEKA" - W ten piękny jesienny dzień wybraliśmy się do Miejskiej Biblioteki Publicznej - filia nr 6. Dzieci zapoznały się z księgozbiorem dla nich, oglądały wybrane książeczki oraz wzięły udział w wielu zabawach zorganizowanych przez Panią Bibliotekarkę.
GALERIA

18.11.2014 - „BEZPIECZNIE W DOMU I W PRZEDSZKOLU" - W dniach 18,19,20 listopada „Muchomorki” omawiały temat „BEZPIECZNIE W DOMU I W PRZEDSZKOLU”. Dzieci rozwijały umiejętności właściwego posługiwania się przedmiotami codziennego użytku oraz przewidywania konsekwencji własnych zachowań.
GALERIA

25.11.2014„ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA” – Muchomorki wzięły udział w uroczystym pełnym zabawy spotkaniu wszystkich grup przedszkolnych z okazji święta misia.
GALERIA

26.11.2014„PRÓBY CZAS ZACZĄĆ” - Coraz bliżej święta ! Coraz bliżej do naszego występu „Jasełka”. Zaczynamy naukę wierszyków i piosenek na nasz piękny występ, który odbędzie się 16 grudnia o godz.10:00.
GALERIA

27.11.2014„BEZPIECZNIE ZE ZWIERZĘTAMI I ROŚLINAMI” – Tego dnia dzieci omawiały ważny temat dotyczący bezpieczeństwa w kontakcie ze zwierzętami i roślinami. Dzieci przypomniały sobie również pozycję „żółwia” – o której powinny pamiętać w razie ataku psa.
GALERIA

28.11.2014„ANDRZEJKI” – Muchomorki wzięły udział w wielu andrzejkowych zabawach oraz z pomocą pani lały wosk i odgadywały co przedstawiają powstałe wróżby.
GALERIA

01.12.2014 – „OZDOBY CHOINKOWE Z MASY SOLNEJ” - Gościem w naszej grupie była Pani ANNA STROMIDŁO – mama Lilianny, która pomagała nam wykonać świąteczne ozdoby z masy solnej. Pani Ania inspirowała nas swoimi wspaniałymi pomysłami – DZIĘKUJEMY ZA POMOC!
GALERIA

02.12.2014 – „ZIELONY GOŚĆ” - 2 grudnia w naszej sali „Muchomorów” pojawił się zielony gość – świąteczna choinka. Dzieci bardzo chętnie oglądały świecidełka służące do ozdabiania choinki i przy melodiach pastorałek ozdabiały nasze świąteczne drzewko.
GALERIA

04.12.2014 – „BARBÓRKA” – Tego dnia dzieci omawiały pracę górnika w kopalni, zwracaliśmy uwagę na ich ubiór, narzędzia i maszyny potrzebne do pracy. Dzieci wykonały również pracę plastyczną wykorzystując węgiel drzewny.
GALERIA

05.12.2014 – „GÓRA GROSZA” – „Muchomorki” aktywnie wzięły udział w Ogólnopolskiej Akcji „Góra Grosza”. Dziękujemy wszystkim Rodzicom i Dzieciom za pomoc w zbieraniu grosików!
GALERIA

08.12.2014 – „MIKOŁAJ SPEŁNIA MARZENIA” - Święty Mikołaj odwiedził nasze przedszkole nie zapominając o naszej grupie.
GALERIA

Grudzień 2014 – „ZIMOWE INSPIRACJE”
GALERIA

16.12.2014 „JASEŁKA” – Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy przybyli na przedstawienie w wykonaniu dzieci z grupy „Muchomorki”. Był to pierwszy występ artystyczny dzieci 4-letnich z tej grupy, tym bardziej dumni jesteśmy z naszego wystąpienia.

22.01.2015 - Stowarzyszenie "DOGonić Radość" - Muchomorki miały przyjemność wziąć udział w spotkaniu z Panią Magdaleną Dach, która zajmuje się kynoterapią. Razem z grupą "Krasnali" dzieci obejrzały pokaz umiejętności piesków, omówiły z panią sposoby opiekowania się nimi. Wszyscy przypomnieli sobie również "pozycję żółwia". Na koniec dzieci podziękowały wręczając drobny upominek dla pani oraz poczęstunek dla piesków.
GALERIA

23.01.2015 - "DOBRO WRACA" - Styczeń to miesiąc rozpoczynający nasz udział w akcji zbierania karmy/ kocyków/misek/obroży/smyczy dla bezdomnych zwierząt z pilskiego schroniska. Pod hasłem "DOBRO WRACA" Muchomorki rozpoczęły pomaganie przynosząc jedzonko i inne niezbędne rzeczy dla piesków, którym los nie sprzyja. Z góry DZIĘKUJEMY za wielkie serca!
GALERIA

26.01.2015 - "UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA" -Dziękujemy wszystkim gościom za wspaniale spędzony czas!
"Ślicznie gościom się kłaniamy,
Niespodzianki dla Was mamy,
Bijcie brawa cały czas,
Wnuki będą bawić Was.”
GALERIA

30.01.2015 - "CZAS NA BAL KARNAWAŁOWY!" - Muchomorki wzięły udział w wielkim balu przebierańców organizowanym w przedszkolu. Wszyscy świetnie się bawili, również pani Ola przebrana za kurczaka!
GALERIA

02.02.2015 - "BEZPIECZNIE BAWIMY SIĘ NA ŚNIEGU." - Tego dnia "Muchomorki" wspólnie lepiły bałwana na placu przedszkolnym. Nie obyło się bez zabaw bieżnych oraz zabaw badawczych z użyciem śniegu. Pamiętaliśmy podczas zabawy o przestrzeganiu zasad dotyczących bezpieczeństwa.
GALERIA

09.02.2015 - "WYBÓR DYŻURNYCH NA NOWY TYDZIEŃ." - Tak jak w każdy poniedziałek, tak i teraz wybraliśmy dyżurnych, którzy pomagają pani Bogusi w nakrywaniu do stołu. W tym tygodniu dyżurnymi zostali: Flora i Mateusz.
GALERIA

12.02.2015 - "DZIEŃ WYZWOLENIA MIASTA PIŁY." - "Muchomorki wzięły udział w uroczystym apelu zorganizowanym przez grupę "Misie." 14 lutego przypada Dzień Wyzwolenia Miasta Piły z niewoli nazistów. Dzieci wykonały również pracę plastyczną przedstawiającą herb miasta Piły.

"Piękne ogrody, dużo zieleni,
A jeszcze więcej nowych kamienic.
Rzeka się wije w srebrze księżyca,
Śmieje się do niej pomnik Staszica.
Co to być może? Zosieńko miła
- To nasze miasto kochana Piła!"
Ks. Wincenty Zaleski
GALERIA

16.02.2015 - 27.02.2015" - "FERIE ZIMOWE” Wszystkim "Muchomorkom" życzymy pięknych chwil i wielu niezapomnianych wrażeń. Niech te ferie zimowe będą okazją do aktywnego spędzenia czasu z rodziną podczas zimowych zabaw. Nie zapominajcie o zasadach bezpieczeństwa! Do zobaczenia w marcu!

 

10.03.2015 - "ZDROWE KANAPKI." - Tego dnia dzieci poznały rolę właściwego odżywiania się. Podkreślono znaczenie spożywania zdrowych produktów np. mleka, ciemnego pieczywa. "Muchomorki" przygotowały zdrowe kanapki, które ze smakiem schrupały.
GALERIA

 

21.04.2015 - "ODPADOWY EKOLUDEK." - Dzieci z grupy "Muchomory" biorą udział w ekologicznym konkursie "ODPADOWY EKOLUDEK" zorganizowanym przez PRGOK. Konkurs polega na wykonaniu wspólnej pracy dowolną techniką z materiałów odpadowych. Do 29 maja jury powołane przez Organizatora dokona oceny nadesłanych prac konkursowych. Trzymamy kciuki za naszego "EKO-KROKODYLA."
GALERIA

 

22.04.2015 - "MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI." - "Muchomorki" wzięły udział w marszu zorganizowanym z okazji Dnia Ziemi. Dziękujemy Rodzicom pamiętającym aby w tym dniu ubrać dzieci na zielono.
GALERIA

 

23.04.2015 - "WYJŚCIE DO MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI - filia nr 6" - 23 kwietnia obchodzimy "Dzień Książki." W tym dniu wybraliśmy się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki filia nr 6 - na zaproszenie pani mgr Jolanty Czopek. Spotkanie pod hasłem "Kanapowe czytanie" umiliła nam lektorka pani Maria Zbrzeźna, która przeczytała ciekawe opowiadanie. Na koniec nasza grupa otrzymała od p.Jolanty piękną książkę Emilii Waśniowskiej pt. "Pamiątki Babuni". Dzieci odwdzięczyły się kolorowymi laurkami.
GALERIA

 

29.04.2015 - "POKAZ KARATE - spotkanie z p. Sławomirem Stelcerem." - Środa była bardzo ekscytująca - naszym gościem był tata naszego kolegi z grupy Janka. Tata Janka - pan Sławomir Stelcer jest trenerem w Międzyszkolnym Uczniowskim Klubie Karate Shotokan w Pile. Nie obyło się bez pokazu umiejętności karateków oraz wspólnego treningu. Pan Sławek zaprasza wszystkich chętnych na treningi karate w poniedziałki i środy w godzinach 16:30 - 17:30 w ZS nr 2 (Jadwiżyn).
GALERIA

 

30.04.2015 – ZAWODY SPORTOWE „FAMILIJNY TOR PRZESZKÓD” – Tego dnia na godz.10:00, w ramach zajęć otwartych zaproszeni byli rodzice, którzy chcieli wziąć udział w zawodach sportowych z udziałem dzieci z grupy „Muchomory” i „Jeżyki”. Na nowej sali gimnastycznej odbyła się rywalizacja sportowa pod hasłem „Familijny Tor Przeszkód.” Wszyscy bardzo się starali, aby być najlepszym zawodnikiem. Dyplomy za udział w zawodach otrzymały wszystkie dzieci i rodzice zaangażowani w zawody. Na wyróżnienie zasługują uczestnicy, którzy stworzyli piękne „Herby Rodziny” – Mateusz i Julia K. z Tatą oraz Lilianna S. z Mamą. DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM RODZICOM ZA PRZYBYCIE!
GALERIA

05.05. – 08.05.2015 – „ŁĄKA WIOSNĄ.”
- żabki z papieru,
- motylki – malowanie palcami,
- ślimaki z plasteliny,
- biedronki z papieru i rolek.
GALERIA

14.05.2015 – „SKĄD SIĘ BIERZE CHLEB?” – Tego dnia dzieci wyrabiały masę solną i lepiły wybrane rodzaje pieczywa. Na następny dzień pomalowały swoje wyroby, które częściowo trafią do kącika kuchennego w naszej sali.
GALERIA

20.05.2015 - "LAURKI DLA MAMY I TATY." - W tym pięknym dniu, gościliśmy w naszej sali po raz kolejny - panią Annę Stromidło - mamę naszej koleżanki Lilianny. Każde dziecko wykonało piękną laurkę używając różnorodnych materiałów plastycznych i technicznych - między innymi koralików przyniesionych przez dzieci z domu. Pani Ania pokazała nam swój mały warsztat plastyczny oraz maszynkę do wycinania papierowych serduszek. Laurki wyglądają zjawiskowo! Dziękujemy Pani Ani za inspiracje i pomoc!
GALERIA

 

21.05.2015 - "EKO-KROKODYL  GOTOWY!" - Do 29 maja 2015 roku Jury powołane przez Organizatora PRGOK konkursu "ODPADOWY EKOLUDEK" dokona oceny nadesłanych prac konkursowych. Trzymamy kciuki za naszego "EKO-KROKODYLA"!
GALERIA