02.09.2015. Muchomory wyruszyły na "Polowanie na ślimaki" :-) Wyposażone w lupy dzieciaki miały okazję przyjrzeć się uważnie Winniczkom, Wstężykom i Pomrowom. Wyprawa była ożywioną lekcją przyrody, pełną wrażeń i zaangażowania. Oczywiście nie brakowało pomysłów o założeniu hodowli w przedszkolu...Nie wiem tylko co na to znalezieni mieszkańcy łąk...
GALERIA

17.09.2015. Muchomorki wybrały się na wycieczkę na działkę do babci naszej koleżanki Marty. Miło spędziliśmy czas na wspólnych zabawach ale również oglądaliśmy rośliny rosnące w ogrodzie. Pogoda nam dopisała. Było bardzo wesoło i sympatycznie. Dziękujemy babci Aurelii za miłe przyjęcie nas na swojej działce.
GALERIA

23.09.2015. Tego dnia odwiedzili nas rodzice Adasia, naszego kolegi. Pani Kamilla przygotowała dla nas fajną zabawę z owocami. Najpierw każdy losował karteczkę z obrazkiem owocu i tak zostaliśmy podzieleni na trzy grupy. Naszym zadaniem było odszukanie ukrytych w ogródku przedszkolnym owoców: winogron, jabłek i gruszek. Każda grupa miała do wykonania dwa zadania. Bardzo nam się podobało, tym bardziej, że na koniec otrzymaliśmy od państwa Lewandowskich mnóstwo smacznych owoców do zjedzenia. Bardzo dziękujemy rodzicom Adasia za wspólną, wesołą zabawę.
GALERIA

29.09.2015. Uczestniczyliśmy w audycji muzycznej.
GALERIA

05.10.2015. Naszą grupę odwiedziła pani Górska, mama Dagmarki, żeby poczytać nam bajki. Mieliśmy okazję usłyszeć opowiadania o ślimakach i osach ze zbiorku Renaty Piątkowskiej pt. "Opowiadania z piaskownicy". Mama Dagmary przygotowała dla nas również kolorowanki i słodkości. Dziękujemy, że znalazła Pani dla nas czas.
GALERIA

07.10.2015. Muchomory rozsmakowywały się w owocach z polskich sadów. Aby przystąpić do wspólnej degustacji sałatki, dzieci mocno się napracowały przy krojeniu i mieszaniu przygotowanych owoców. Uczta trzeba przyznać była niecodzienna i trudno o lepszą motywacje do poznawania smaków dla dzieci, które wcześniej były głęboko przekonane o tym, że niektórych owoców nie lubią.
GALERIA

14.10.2015 r. Wzięliśmy udział w uroczystej akademii z okazji DEN. 
GALERIA

15.10.2015. Pojechaliśmy do RCK Fabryka Emocji na przedstawienie o tematyce  prozdrowotnej pt: " Słodki domek". W zabawny i twórczy sposób aktorzy uświadomili młodym widzom zgubny wpływ spożywania słodyczy na uzębienie, podkreślając jednocześnie wagę dbania o higienę jamy ustnej po każdym spożytym posiłku - szczególnie tym słodkim...Dla dzieci nowym doświadczeniem było oglądanie przedstawienia na dużej scenie.
GALERIA

21.10.2015. Muchomory uczestniczyły w ciekawych zajęciach interaktywnych przygotowanych specjalnie dla nich przez panią Izabelę w Bibliotece Publicznej im. P. Szumana. Poprzez różne aktywności, rozwiązywanie zagadek, opowieść ruchową i kontakt z literaturą dzieci poznały nowe przygody Misia Uszatka i jego przyjaciół a nawet miały okazję do zdobycia medalu dla osoby znającej zasady dobrego zachowania. Wszystkie dzieci wróciły do przedszkola bogatsze w nowo zdobytą wiedzę oraz  dumne z otrzymanych medali .
GALERIA

23.10.2015. Tym razem odwiedziła nas mama Michała - pani Joanna, która zaprezentowała nam wiersz pt. "Stefek Burczymucha" w formie teatrzyku. Pani Asia przeprowadziła też zabawy muzyczno - ruchowe, które bardzo nam się spodobały. Na zakończenie obdarowała dzieci słodkościami i kolorowankami. Bardzo dziękujemy za miło spędzony czas i ogromne zaangażowanie w zorganizowane zajęcie. 
GALERIA

03.11.2015. W ramach rozpoczęcia realizacji projektu Drzewo wyruszyliśmy na wycieczkę w leśne rewiry. Iście jesienna mglista pogoda stworzyła tajemniczy klimat do naszych poszukiwań i obserwacji. Oczywiści nie była ona żadną przeszkodą do eksplorowania elementów przyrody, Przyjrzeliśmy sie z bliska różnym gatunkom drzew, zebraliśmy z niektórych szyszki oraz opadłe liście i wzbogaciliśmy nimi naszą salę jako przyszłe stanowisko badawcze.
GALERIA

05.11.2015. Uczestniczyliśmy w obchodach 25 - lecia istnienia naszego przedszkola.
GALERIA

10.11.2015. Uczciliśmy Dzień Odzyskania Niepodległości poprzez wzięcie udziału w uroczystej akademii
GALERIA 

19.11.2015.  Nasza Lilianka odebrała nagrodę za wykonanie pracy plastycznej "Miś Uszatek" do konkursu organizowanego przez Publiczne Przedszkole nr 18 pt : "Bohater bajkowy". Gala rozdania nagród była częścią obchodów Dni pilskiego przedszkolaka w RCK. Praca Liliany stanowiła część galerii prezentowanej wszystkim przybyłym. Gratulujemy Lilianko!
GALERIA

26.11.2015.  Ponownie gościliśmy w bibliotece. Tym razem dzięki pani Izabeli przenieśliśmy się do świata lasu. Poprzez różne formy utrwaliliśmy sobie wiedzę o gatunkach drzew rosnących w polskim lesie, o rodzajach lasów oraz o jego mieszkańcach. Dzieci przypieczętowały odciskiem palca  uroczyście złożone ślubowanie, że jako przyjaciele lasu będą zawsze stali na straży jego przetrwania. Zajęcia w bibliotece zawsze wprowadzają dzieci w świat literatury tematycznej. Niektóre z nich jeszcze tego samego dnia wróciły z rodzicami aby wypożyczyć książki, które ich zaciekawiły.
GALERIA

27.11.2015. Muchomory w ramach projektu NIEZWYKŁE SPOTKANIA realizowanego przez Fundację Verba, uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych mających na celu uświadomienie dzieciom, że niepełnosprawność nie stanowi bariery w zawieraniu przyjaźni i we wspólnej zabawie.
GALERIA

04.12.2015. Aby przygotować się na przyjęcie św. Mikołaja dzieci z ogromną radością ubierały samodzielnie grupową choinkę.
GALERIA

08.12.2015 r. Odwiedził nas Mikołaj ze swoim pomocnikiem - elfem i przyniósł  pełen worek prezentów.
GALERIA

18.12.2015 r. Przed świętami Bożego Narodzenia zorganizowaliśmy dla naszych rodziców spotkanie wigilijne. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki o tematyce świątecznej i zimowej. Był również występ - niespodzianka. Larisa ze swoją mamą Joanną zaśpiewały nam piękne, nastrojowe kolędy. Dziękujemy pani Joasi, że umiliła nam spotkanie cudownym śpiewem, a rodzicom dziękujemy za przygotowanie poczęstunku.
GALERIA

13.01.2016 r. Podczas "białego dnia" w przedszkolu towarzyszył nam kolor biały podczas zajęć, zabaw i w trakcie posiłków. Dowiedzieliśmy się, jak bardzo zdrowe są białe produkty żywnościowe. Panie kucharki przygotowały nam pyszne potrawy koloru białego.
GALERIA 

15.01.2016 r. W przedszkolu było bardzo wesoło - bawiliśmy się świetnie na balu karnawałowym.
GALERIA